Op. Dr. Burak Önvural

Diz Protezi

Ana Sayfa / Diz Protezi

Diz Protezi

Bize Ulaşın


Telefon

+90 532 285 94 51

E-Mail

info@drburakonvural.com

Adres

Talatpaşa Bulvarı No:75 Sema Apt. K:3 D:10
Alsancak/İzmir
Diz Protezi

Diz Protezi

Total diz protezi ameliyatı ileri derecede diz kireçlenmesine bağlı ağrı ve şekil bozukluğu sebebi ile yürüyemeyen, günlük aktivitelerini tek başına sürdüremez hale gelen hastalarda tercih edilen bir ameliyattır. Hastanın kireçlenmiş diz eklemi yapay eklem ile değiştirilir. Yeni eklemin ortalama ömrü 20 yıldır.

Hastanın ağrısı dayanılmaz ise, şekil bozukluğu hastanın yürümesini engelliyorsa ve hasta diğer bütün tedavi seçeneklerini denediyse diz protezi ameliyatı uygulanır.
Diz protezi ameliyatı ortalama 60-90 dk sürmektedir. Sıklıkla hastalar ameliyattan sonra saatler içinde ayağa kalkabilir. Hastanede yatış süresi ortalama 3 gündür.

Ameliyatta kullandığım protezde dünyaca bilinen markaları tercih ediyorum. Bu sayede kullanılan malzemeye bağlı oluşabilecek komplikasyonların en alt seviyeye indiği kanaatindeyim. Yine ameliyat esnasında tercih edilen dikiş materyalinin de en üst kalitede ve dünya standartlarında olması konusunda oldukça hassasım.

Ameliyat sonrası hastalara erken fizyoterapi başlanır. 20.gün kontrolü yapıldıktan sonra hastalar günlük hayatlarına geri dönebilir.

Hastalar 3-6 ay içerisinde ameliyatlı dizlerini tamamen kendi dizleri gibi kullanmaya başlamış olurlar. Bu süre içerisinde ben ve ekibim sürekli olarak hastalarla iletişim halinde oluruz.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşın...