Op. Dr. Burak Önvural

Kalça Protezi

Ana Sayfa / Kalça Protezi

Kalça Protezi

Bize Ulaşın


Telefon

+90 532 285 94 51

E-Mail

info@drburakonvural.com

Adres

Talatpaşa Bulvarı No:75 Sema Apt. K:3 D:10
Alsancak/İzmir
Kalça Protezi

Kalça Protezi

Kalça protezi ameliyatı, ileri derece kireçlenmiş olan kalça ekleminin bir kısmının yada tamamının yapay bir eklemle değiştirilmesidir.

Hastanın yaşına göre uygulanacak protez ve protezin malzemesi farklılık gösterir. Belirli bir yaşın altında seramik protezler tercih edilir. Daha ileri yaş hastalarda polietilen denilen özel plastikten yapılma protezler uygulanır.

Kalça protezi ameliyatı kalça kırığı olan hastalarda da uygulanabilir. Bu durumda hastanın yaşına göre kısmi yada total kalça protezi uygulanabilir.

Ameliyat ortlama 2 saat sürer. Ameliyat sonrası hastalar ortlama 3 gün kadar hastanede yatırılır. Bu süre özellikle yara bakımı ve fizik tedavi için gereklidir. Hasta ameliyattan sonra saatler içerisinde yürütülür.

Hastalardan özellikle ameliyat sonrası ilk 1 ay tuvalet yükseltisi kullanmaları, kalça eklemlerini aşırı zorlamamaları istenir. 20.gün kontrolleri sonrası hastalar günlük aktivitelerine geri dönebilir.

İyi bir teknikle yapılmış, kaliteli bir kalça protezi en az 15-20 yıl boyunca hastaların kalça eklemlerini ağrısız bir şekilde kullanmalarını sağlar. Ben kendi hastalarımda uzun süredir piyasada bulunan, en az 10 yıllık izlemleri olan dünyaca bilinen markaları tercih ediyorum.

Önemli olan hastanın hareketinin sağlanması, aktivitelerini konforlu bir şekilde yapabilmesidir.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşın...